faq

Podstawowe informacje

Program Partnerski TMefekt.pl to zintegrowana platforma dla Wydawców, którzy mają swoje strony internetowe, a także dla tych, którzy chcą generować zyski ze strony przez nas udostępnionej, wykorzystując własne sposoby promocji takiej strony.

Tak. Podstawą działania narzędzi dostępnych w TMefekt.pl jest popularna porównywarka produktów finansowych TotalMoney.pl.

TMefekt.pl to zintegrowana platforma dla Wydawców, którzy mają swoje strony internetowe ale i dla tych, którzy chcą otrzymywać zyski ze strony udostępnionej. TMefekt.pl oferuje gotowe narzędzia, widgety do zaimplementowania na stronie, umożliwia każdemu Wydawcy ich samodzielne wygenerowanie.  Nasi eksperci pomogą w wypromowaniu strony, polecą najlepsze produkty, wesprą i doradzą na każdym etapie współpracy. W cenniku TMefekt.pl znajdują się produkty których nie ma w innych programach partnerskich. Partnerom oferujemy bonusy oraz premie, najbardziej aktywni mają szanse na otrzymanie stawek Premium.

Wejdź na stronę tmefekt.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. Po jego zatwierdzeniu otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym. Link ten należy kliknąć/uruchomić. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że naprawdę chcesz przystąpić do Programu Partnerskiego TMefekt.pl i podałeś prawidłowy adres e-mail. Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany do Panelu Wydawcy. Uzupełnij dane oraz zaakceptuj Regulamin, by pomyślnie zakończyć proces rejestracji.

Po zakończeniu rejestracji zweryfikujemy Twoje dane i zatwierdzimy Cię jako Wydawcę TMefekt.pl - zostaniesz o tym poinformowany również za pośrednictwem e-maila. Tym samym pomiędzy Tobą a TMefekt.pl zostanie zawarta umowa.

Oczywiście, że nie. Naszym wydawcą może zostać osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodaczej.

Program Partnerski TMefekt.pl skierowany jest do osób, które posiadają własne strony internetowe oraz do tych, którzy stron internetowych nie mają, ale chcieliby zacząć zarabiać korzystając z Internetu.


W przypadku osób, które mają strony internetowe, TMefekt.pl udostępnia narzędzia, które służą promowaniu porównywarek i produktów dostępnych w Programie. Wydawca może dobierać miejsca i nośniki reklamowe (banery, widgety, linki, boksy), z których będzie korzystał.
Osoby, które nie posiadają własnej strony, mogą prowadzić działania jedynie z wykorzystaniem Strony Udostępnionej otrzymanej od TMefekt.pl. W tym przypadku ważne jest promowanie tej strony wśród znajomych/klientów, na portalach społecznościowych, czy poprzez płatne kampanie reklamowe typu AdWords.


W TMefekt.pl mogą rejestrować się osoby fizyczne a także osoby i firmy, które prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Wynagrodzenia w TMefekt.pl

Przystępując do Programu Partnerskiego TMefekt.pl otrzymujesz dedykowaną Stronę Udostępnioną (z porównywarkami produktów finansowych, cen energii, pakietów TV/Internet). Jeśli posiadasz własną stronę internetową, możesz również umieszczać na niej narzędzia dostępne w TMefekt.pl.

Zarządzając i odpowiednio promując zarówno Stronę Udostępnioną jak również swoją stronę internetową z umieszczonymi na niej narzędziami TMefekt.pl, zachęcasz użytkowników Internetu do aktywności. Za każdy formularz produktu dostępny w TMefekt.pl, wypełniony przez użytkownika za pośrednictwem Twoich narzędzi/Strony Udostępnionej, po pozytywnej weryfikacji, zostanie Ci naliczona prowizja, zgodnie z cennikiem zawartym w Tabeli Wynagrodzeń.

Po spełnieniu wymagań związanych z rozliczeniem:
• przekroczeniu progu minimalnej kwoty, którą należy osiągnąć zgodnie z Regulaminem (100 zł),
• wystawieniu i dostarczeniu do TMefekt.pl poprawnej faktury VAT bądź rachunku.

Nie. Program Partnerski TMefekt.pl umożliwia automatyczne generowanie faktur i rachunków w systemie i dostarczenie ich w postaci elektronicznej. W tym celu w czasie rejestracji należy wybrać opcję rozliczania automatycznego w TMefekt.pl.

W przypadku wybrania opcji rozliczania we własnym systemie księgowym, po zaakceptowaniu rozliczenia należy wydrukować i przesłać pocztą (lub drogą elektroniczną na adres rozliczenia@tmefekt.pl) wystawiony rachunek/fakturę wraz z pobranym z panelu wydawcy załącznikiem (rozliczeniem wynagrodzenia) na odpowiedni adres określony w Regulaminie.

Minimalna kwota do wypłaty musi przekroczyć 100 zł. Dopiero po przekroczeniu kwoty minimalnej uzyskane wynagrodzenie może zostać wypłacone.

Jeśli w danym okresie rozliczeniowym nie przekroczysz progu kwoty minimalnej – nic straconego – zgromadzone do tej pory wynagrodzenie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.

Oczywiście. Zgodnie z obowiązującą ordynacją podatkową od uzyskanego dochodu należy odprowadzić należny podatek dochodowy.

Wysokość podatku zależy od sposobu rozliczania zadeklarowanego przez Ciebie we właściwym Urzędzie Skarbowym.

Aktywnie promuj produkty dostępne w TMefekt.pl. Administratorzy TMefekt.pl na bieżąco przyglądają się wynikom Wydawców i analizują ich statystyki.

Wydawcy, którzy dostarczą wysokiej jakości leady na pewno zostaną przez nas dostrzeżeni. Zwracamy uwagę, iż w TMefekt.pl to nie wolumen akcji jest najważniejszy. Dużo szybciej stawki premium zaproponujemy Wydawcom, którzy generują jakościowe leady.

Rozliczenia kończymy ostatniego dnia miesiąca za miesięc poprzedni. Wynagrodzenie płatne jest do 7 dni od otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku.

Poniżej rozpisaliśmy proces zatwierdzania, akceptacji i rozliczania wynagrodzenia Wydawcy.

Rozliczenie Wydawcy wystawiającego faktury/rachunki w TMefekt.pl:
1. Zakończenie okresu rozliczeniowego (miesiąc kalendarzowy) następuje ostatniego dnia każdego miesiąca.
2. Do ostatniego dnia miesiąca następnego po okresie rozliczeniowym, Wydawca otrzymuje e-mail z informacją o udostępnieniu rozliczenia w systemie (należy pamiętać, że rozliczenie zostanie udostępnione tylko wtedy, kiedy Wydawca przekroczy kwotę 100 zł).
3. Wydawca akceptuje rozliczenie w Panelu Wydawcy, automatycznie wystawiana jest faktura/rachunek w systemie TMefekt.pl. Wydawca może pobrać fakturę/rachunek w formie pliku PDF. Należy przesłać ją na adres rozliczenia@tmefekt.pl
4. Płatność faktury/rachunku następuje, zgodnie z Regulaminem, do 7 dni od otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku.

Przykład:
Wynagrodzenie za luty 2017 r. zostanie naliczone do 31 marca 2017 r. oraz wypłacone w przeciągu 7 dni od otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku.

Szczegóły w Regulaminie.

Rozliczenie Wydawcy, który wystawia faktury lub rachunki we własnym systemie:
1. Zakończenie okresu rozliczeniowego następuje ostatniego dnia każdego miesiąca.
2. Do ostatniego dnia miesiąca następnego po okresie rozliczeniowym wydawca otrzymuje e-mail z informacją o udostępnieniu rozliczenia w systemie (należy pamiętać, że rozliczenie zostanie udostępnione tylko wtedy, kiedy wydawca przekroczy kwotę 100 zł).
3. Wydawca akceptuje rozliczenie w Panelu Wydawcy.
4. Wydawca  wystawia fakturę/rachunek zgodnie z zasadami rozliczeń i w terminach wynikających z przepisów prawa.
5. Wydawca dostarcza fakturę/rachunek do TMefekt.pl.
6. Płatność faktury/rachunku następuje, zgodnie z Regulaminem, 7 dni od otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku.

Przykład:
Wynagrodzenie za luty 2017 r. zostanie naliczone do 31 marca 2017 r. oraz wypłacone w przeciągu 7 dni od otrzymania poprawnie wystawionej faktury lub rachunku.

Szczegóły w Regulaminie.

Technikalia

Przy aktywacji każdego narzędzia dostępny jest opis jego instalacji.  Jeśli wskazówki okażą się niewystarczające, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta: bok@tmefekt.pl

Nie, nie jest to wymagane. Przystępując do TMefekt.pl otrzymujesz stronę udostępnioną z porównywarkami TotalMoney.pl – możesz ją dostosować do swoich potrzeb konfigurując m. in. w zakresie wyboru kategorii produktów dostępnych w porównywarkach TM, wyboru i dostosowania wyglądu strony, samodzielnego ustawienia nagłówka i stopki strony. Reklamując odpowiednio taką stronę zwiększysz oczywiście jej oglądalność i efektywność, a tym samym – swoje zarobki w TMefekt.pl.

Własna strona internetowa wymagana jest jeśli chcesz wykorzystać dostępne w TMefekt.pl narzędzia zewnętrzne, np.: widgety, banery, linki oraz w przypadku osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Warto więc rozważyć założenie własnej strony internetowej oraz odpowiednie jej pozycjonowanie i reklamowanie – będzie to miało wpływ na efektywność Twojej działań w TMefekt.pl, a tym samym zarobki.

Aktywuj i umieść na swojej stronie narzędzia dostępne w TMefekt.pl – oferujemy ich szeroki wybór. Umieszczając narzędzia w widocznym i łatwo dostępnym miejscu oraz promując odpowiednio swoją stronę zachęcasz użytkowników do aktywnego korzystania z narzędzi, a tym samym przechodzenia na stronęudostępnioną i generowania akcji, za które zostanie Ci naliczona prowizja.

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Przygotowaliśmy narzędzia graficzne (widgety, banery, boksy), a także narzędzia tekstowe (linki, widgety tekstowe).

Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że w przypadku blogów oraz serwisów informacyjnych (wiadomości, gospodarka, ekonomia, finanse) najefektywniejsze są formy tekstowe.

Formy graficzne są efektywniejsze w przypadku serwisów o tematyce lifestyle, motoryzacja oraz hobby.

Jeśli posiadasz własną domenę (np. domena.pl) możesz uzyskać Stronę Udostępnioną aktywną i dostępną pod adresem swojej domeny lub subdomeny (np. domena.pl lub kredyty.domena.pl). Ponieważ Strony Udostępnione serwowane są z serwerów TMefekt.pl, oznacza to konieczność skierowania w takim przypadku swojej domeny (lub subdomeny) na serwery TMefekt.pl.

UWAGA: TMefekt.pl nie pośredniczy w sprzedaży domen internetowych (nie jest rejestratorem domen). Aktywować można już istniejącą (posiadaną) domenę, a sam proces aktywacji w TMefekt.pl oznacza odpowiednią konfigurację domeny po stronie serwerów TMefekt.pl.

Aby uzyskać taką Stronę - w panelu TMefekt.pl przejdź do 'Stron Partnerskich' i w sekcji Strony udostępnione' kliknij w guzik  'Dodaj nową stronę'.

Wybierz rodzaj domeny: Twoja domena.pl + serwer tmefekt.pl. W polu 'Nazwa domeny' podaj swoją domenę (lub subdomenę), wybierz porównywarki dla tej domeny i zatwierdź klikając w guzik. Zgłoszenie aktywacji nowej domeny właśnie zostało do nas wysłane.

Po akceptacji (sub-)domeny przez TMefekt.pl, kolejny krok to odpowiednia konfiguracja (sub-)domeny u swojego rejestratora domeny - dodaj i aktywuj rekord typu CNAME kierujący Twoją (sub-)domenę na adres su.tmefekt.pl.

Ostatnim krokiem będzie już tylko odpowiednia konfiguracja Strony Udostępnionej - dostosowanie jej wyglądu i ustawień.

TMefekt.pl umożliwia uzyskanie Strony Udostępnionej (strony z porównywarkami produktów finansowych) pod adresem złożonym z Twojej nazwy subdomeny + jednej z domen TMefekt.pl:
- topkasa.pl
- ekstrafinanse.pl
- hitfinanse.pl
- porownanieonline.pl

Przykładowe adresy: adam.topkasa.pl lub kowalski.hitfinanse.pl.

UWAGA: gdy rejestrujesz się w TMefekt.pl adres pierwszej Strony Udostępnionej generowany jest automatycznie. TMefekt.pl umożliwia aktywację kolejnych Stron (maksymalnie 3).
Aby aktywować kolejną Stronę Udostępnioną w Panelu TMefekt.pl przejdź do 'Stron Partnerskich' i w sekcji STRONY UDOSTĘPNIONE kliknij w guzik 'Dodaj nową stronę'.

Wybierz rodzaj domeny: Twojanazwa.tmefekt.pl + serwer tmefekt.pl. W polu 'Nazwa domeny' wpisz Twoją nazwę subdomeny i z rozwijanej listy wybierz domenę główną. Wybierz porównywarki dla tej domeny i zatwierdź klikając w guzik . Zgłoszenie aktywacji nowej domeny właśnie zostało do nas wysłane.

Po aktywacji domeny (adresu Strony Udostępnionej) przez TMefekt.pl ostatni krok to odpowiednia konfiguracja Strony Udostępnionej - dostosowanie jej wyglądu i ustawień.

Nie ma potrzeby testowania poprawności działania formularzy. Zespół TMefekt.pl przed udostępnieniem każdej kampanii testuje zliczanie akcji, a w trakcie jej trwania czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu.

Jeżeli jednak chcesz przetestować zliczanie akcji, powinieneś  użyć danych testowych. W tym celu wypełniając formularz kontaktu, wpisz w polach: „imię”, „nazwisko” słowo „Test”. Leady testowe otrzymają status odrzucony. Testowanie na nieprawidłowych lub własnych danych będzie wpływało na ocenę jakości Partnera.
Pamiętaj, że niektóre kampanie raportowane są offline, z dużym opóźnieniem, więc zarejestrowane akcje możesz zobaczyć po kilku lub kilkunastu dniach.

Program polecający

Tak, jak najbardziej. Od każdej pozytywnie zweryfikowanej akcji naliczonej na konto poleconego przez Ciebie Partnera otrzymasz odpowiednią prowizję.

Od każdej zweryfikowanej pozytywnie akcji zliczonej na konto poleconego przez Ciebie Partnera, na Twoje konto zostanie naliczona odpowiednia prowizja. Zasady naliczania odbiegają tu nieco od zasad naliczania zwykłych „Twoich” akcji:

  • prowizja zostanie naliczona dopiero po pozytywnym zweryfikowaniu akcji poleconego przez Ciebie Partnera – innymi słowy prowizja zostanie naliczona od zatwierdzonego wynagrodzenia poleconego przez Ciebie Partnera
  • nie będziesz informowany o „potencjalnej prowizji” naliczanej od „potencjalnego wynagrodzenia” poleconego przez Ciebie Partnera – TMefekt.pl nie nalicza „potencjalnej prowizji”.

Inne

Jeżeli baza mailingowa jest zarejestrowana w GIODO, a użytkownik zaakceptował klauzule mówiące o możliwości przetwarzania i przekazywania danych, a także klauzulę umożliwiającą wysyłanie komercyjnego mailingu o tematyce finansowej, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.
Wysyłka mailingu to jedna z efektywniejszych form generowania akcji (wypełnione formularze, wnioski, sprzedane produkty). Każdorazowo jednak taka wysyłka powinna zostać z nami uzgodniona i przetestowana. Z tego tez powodu w panelu Wydawcy nie ma ogólnodostępnych form mailingowych.
Jeżeli Twoja baza spełnia powyższe warunki, skontaktuj się z nami, a my zadbamy o sprawne zaaranżowanie materiałów do wysyłki mailingu.

Podczas wizyty Twoich klientów, zaprezentuj im porównania produktów, które ich interesują, korzystając z porównywarek, które zainstalowałeś z pomocą TMefekt.pl. Jeżeli Twoi klienci zdecydują się na któryś z produktów, poproś ich o wypełnienie formularza kontaktu wybranej instytucji finansowej. W takiej sytuacji wynagrodzenie za wypełnione formularze zostanie wypłacone Tobie zgodnie z tabelą prowizji obowiązującą w TMefekt.pl.


Pamiętaj o dodatkowych kryteriach walidacji formularzy/wniosków:

  • Formularze nie mogą być wypełniane za klienta. Leady/wnioski wypełnione w imieniu klienta nie będą podlegały wynagrodzeniu. Wszelkie próby wyłudzenia w ten sposób prowizji są odnotowywane przez naszych Dostawców, mogą skutkować zawieszeniem konta w TMefekt.pl oraz mieć konsekwencje prawne.
  • Dane podane w formularzach muszą być prawidłowe oraz należeć do osoby, która wypełniła formularz.
  • Wnioski/formularze muszą być prawidłowo wysłane - formularz może nie zostać zapisany w rejestrze akcji, np. przy wysyłaniu kilku wniosków do tej samej instytucji z jednego komputera, przy braku włączonej obsługi plików cookies, czy w wyniku korzystania z oprogramowania do blokowania reklam w przeglądarce. W powyższych przypadkach reklamacje nie będą uwzględniane.
  • Lead/wniosek musi być unikalny - nie akceptujemy formularzy wysyłanych także za pośrednictwem innych programów partnerskich lub bezpośrednio do danej instytucji.
  • Wnioski/leady wypełnione przez osoby będące klientami danej instytucji, mogą przez nią nie zostać zliczone lub zostaną zliczone, ale uznane za niepoprawne.
  • Nie wszystkie akcje rejestrowane są online – część z nich raportowana jest offline, mogą się pojawić w rejestrze po kilku lub kilkunastu dniach od wysłania
 TMefekt i Money2Money.pl łączą siły!